Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Słoneczna pogoda, waleczni zawodnicy i uśmiechnięci kibice spotkali się 28 maja 2017 r. na boisku obok rakszawskiego gimnazjum. Już piąty raz odbył się tu Rakszawski Ćwierćmaraton im. Jana Pawła II. Organizatorem imprezy, z inicjatywy Pana Artura Skopa, jest Publiczne Gimnazjum reprezentowane przez Dyrektor Martę Radomską. W biegu wystartowało aż 297 zawodników w tym : 111 biegaczy w kategorii OPEN, 37 w kategorii GIMNAZJUM, 50 w kategorii SP klasy 4-6, 48 w kategorii SP klasy 1-3 i 51 kategorii PRZEDSZKOLAK. Trasy w poszczególnych kategoriach stanowiły nie lada wyzwanie dla zawodników: uczniowie szkół podstawowych musieli pokonać 1200 m, gimnazjum 2800 m a kat.OPEN 10 200 m. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się organizowany po raz pierwszy BIEG PRZEDSZKOLAKA na dystansie 100 m. Wszyscy mali dzielni zawodnicy okazali się zwycięzcami i otrzymali nagrody. W pozostałych kategoriach biegowych, po zaciętej rywalizacji, wyłonienie zostali najlepsi z najlepszych.

Zapraszamy do galerii

Kategoria

Miejsce

Kategoria żeńska

Kategoria męska

 Szkoły podst. do 10 lat

I

 Emilia Albrycht

 Dominik Gujda

 

II

 Kinga Florek

 Adam Kuźniar

 

III

 Martyna Dziak

 Patryk Leśko

 Szkoły podst. do 13 lat

I

 Julia Prajzner

 Piotr Rojek

 

II

 Zuzanna Foryt

 Wiktor Uchman

 

III

 Amelia Gujda

 Patryk Noworol

 Gimnazjum

I

 Paulina Mączka

 Adrian Sroczyk

 

II

 Julia Midura

 Mateusz Motyl

 

III

 Joanna Płoszaj

 Wiktor Wyczarski

 Open

I

 Katarzyna Albrycht

 Paweł Smędowski

 

II

 Marta Prajzner

 Andrzej Szpunar

 

III

 Katarzyna Szepieniec

 Piotr Chmaj

 Open 40+

I

 Beata Ferenc

 Andrzej Szpunar

 

II

 Agata Kula

 Stanisław Łuczak

 

III

 Renata Grabska

 Andrzej Cisek

 Open Rakszawa

I

 Ilona Biezkłubyj

 Patryk Buszta

 

II

 Katarzyna Michno

 Bogusław Dołęga

 

III

 Izabela Kuszaj

 Michał Kochman

Zuzanna Dudek - Nagroda specjalna za bieg w dwóch kategoriach

Wiktoria Turczyn – Najmłodszy zawodnik

Kazimierz Marchut – Najstarszy zawodnik

Dla wszystkich gości zapewniono liczne atrakcje. Wielkim zainteresowaniem, jak co roku, cieszył się przejazd rakszawskich motocyklistów oraz zabytkowego samochodu. Wszyscy obecni mogli podziwiać występy grup tanecznych działających przy rakszawskim GOKic, posłuchać występu zespołu IRYS czy zobaczyć wystawę samochodów wojskowych pochodzących z Prywatnego Muzeum Pojazdów Militarnych i Zabytkowych Pana Bogdana Maczugi. Dla najmłodszych przygotowano dmuchany plac zabaw. Oczekiwanie na biegaczy umilał DJ Paweł Sandomierski, który również zapewnił liczne atrakcje dla zgromadzonych dzieci. Natomiast darmowe zdjęcie w fotobudce stało się obowiązkowym punktem imprezy. Zmęczeni kibice i zawodnicy mogli skosztować pysznych ciast, kiełbaskę z grilla czy innych smakołyków.

 

W organizację tak dużej imprezy zaangażowali się wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie – wolontariusze oraz Rada Rodziców. Nad bezpieczeństwem zawodników  czuwali strażacy i policjanci. 

Impreza nie obyłaby się bez finansowego wsparcia życzliwych sponsorów, za które serdecznie dziękujemy.