Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

25 maja 2014 r odbył się II Rakszawski Ćwierćmaraton im. Jana Pawła II.Od godziny 14 trwała rejestracja zawodników, których wspierały rodziny i znajomi.

Pani Dyrektor Marta Radomska powitała gości, zawodników i kibiców. Młodzież w krótkim montażu słowno - muzycznym przybliżyła postać Świętego Jana Pawła II oraz jego zamiłowanie do sportu.

Zawody rozpoczęła kolumna motocyklistów sympatyzujących z naszym biegiem.

Biegacze wystartowali w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i open (powyżej 16 lat). Zawodnikom na trasie biegu kibicowali znajomi oraz mieszkańcy Rakszawy.

Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania dystans 800 m, gimnazjaliści 1800m a kategoria open 8500 m.

Impreza mogła odbyć się dzięki wsparciu policji, ochotniczej straży pożarnej, ratownictwu medycznemu oraz sponsorom: Maria Kula Wójt Gminy Rakszawa, Kazimierz Gołojuch poseł na sejm RP, Warta S.A. Artur Przybyła,  Energokom S.A., Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum w Rakszawie, Jacek Szczepanik Bar Pizzeria ZODIAK, Przemysław Grzesik Bar PIZZERIA 7, , Dariusz Kuca  Instalex II, Firma ,,ITS’’, Browar ,,Van Pur’’ w Rakszawie, ,, Auto-Expert’’ Kamil Kuter, Restauracja Wolanka w Łańcucie, Firma ,,Smak-Górno’’, Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego ,,LOCUS’’ w Rakszawie, Firma ,, Follak’’, Firma,, Rewolta.com’’., za co serdecznie dziekujemy.Patronat medialny objęła gazeta Nowiny.

Uroczystość uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta "Zgoda" działająca w GOKiC w Rakszawie.

Podsumowaniem uroczystości było wręczenie nagród we wszystkich kategoriach oraz dla najmłodszego i najstarszego zawodnika. 

Wyniki biegu przedstawiają się następująco:

Kategoria OPEN – mężczyźni

Miejsce

Nazwisko i Imię

Czas

I

Kuźniar Łukasz

33:05:98

II

Szymel Michał

33:28:32

III

Chmaj Piotr

33:39:64

 

Kategoria OPEN – kobiety

Miejsce

Nazwisko i Imię

Czas

I

Grabowska Magdalena

42:56:00

II

Jękot Patrycja

47:24:00

III

Cieślachowska Małgorzata

48:18:00

 

Kategoria GIMNAZJA –chłopcy

Miejsce

Nazwisko i Imię

Czas

I

Gargała Marcin

5:01:00

II

Karpiński Mateusz

5:02:00

III

Kwaśniak Kamil

5:03:00

 

Kategoria GIMNAZJA – dziewczyny

Miejsce

Nazwisko i Imię

Czas

I

Surowiec Patrycja

6:03:00

II

Bezkłubyj Ilona

6:20:00

III

Dec Angelika

6:23:00

 

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy 1-3 – chłopcy

Miejsce

Nazwisko i Imię

I

Uchman Wiktor

II

Babiarz Konrad

III

Noworol Patryk

 

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy 1-3 – dziewczyny

Miejsce

Nazwisko i Imię

I

Frączek Karolina

II

Stopyra Weronika

III

 

 

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy 4-6 – chłopcy

Miejsce

Nazwisko i Imię

Czas

I

Sroczyk Adrian

3:02:00

II

Motyl Mateusz

3:03:00

III

Cieleń Arkadiusz

3:10:00

 

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy 4-6 – dziewczyny

Miejsce

Nazwisko i Imię

I

Bazan Julia

II

Mączka Natalia

III

Augustyn Kinga