Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna
Dnia 11-06-2014 roku uczniowie klasy III a, III b, III c wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez Panią Mariolę Dańczak przy współudziale wychowawczyń klas trzecich - Danutę Cieśla i Jolantę Czado.
Pierwszym punktem była Kalwaria Zebrzydowska, gdzie młodzież z wielkim skupieniem wysłuchała historii Sanktuarium opowiedzianej przez księdza - przewodnika. Jest to jedno z ciekawszych krajobrazowo- architektonicznie miejsc w Polsce. Sanktuarium zostało zbudowane na początku XIII wieku na wzór Drogi Krzyżowej Pana Jezusa w Jerozolimie. Jest więc, swoistą Kopią Kalwarii Jerozolimskiej z kaplicami do rozważania Męki Pańskiej i o tajemnicach z życia Matki Bożej.
Z Kalwarii udaliśmy się do miejsca - symbolu terroru i ludobójstwa Auschwitz-Birkenau (Oświęcim - Brzezinka). Największego obozu koncentracyjnego, ośrodka natychmiastowej i bezpośredniej zagłady. Jego głównym celem było wyniszczenie narodu polskiego, żydowskiego i zlikwidowanie państwa polskiego.
Tutaj również uczniowie wykazali swoją wrażliwość zwiedzając i słuchając z zainteresowaniem o wydarzeniach, które tam miały miejsce w latach 1040-1945.
Ostatnim punktem wycieczki było rodzinne miasto Jana Pawła II - Wadowice. Młodzież zwiedziła Bazylikę Mniejszą Najświętrzej Marii Panny, pomnik Świętego Jana Pawła II, rynek.
W godzinach wieczornych pełni wrażeń z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do Rakszawy.
                                                                             Danuta Cieśla