Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

KAFEJKA  INTERNETOWA

                 Od stycznia 2013 r. w Publicznym Gimnazjum w Rakszawie funkcjonuje Kafejka Internetowa, która składa się z 8 stanowisk komputerowych, dwóch laptopów oraz urządzenia wielofunkcyjnego. Powstała ona w związku z realizacją przez Gminę Rakszawa operacji „Dostęp do Internetu w miejscowości Rakszawa” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego. Celem projektu jest podnoszenie jakości i dostępności kształcenia dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, ułatwienie indywidualnego zdobywania i przetwarzania informacji dostępnej w sieci Internet oraz informacji multimedialnej. Z projektu tego mogą korzystać wszyscy chętni mieszkańcy Rakszawy.

                Młodzież naszego gimnazjum bardzo chętnie odwiedza kafejkę, gdzie pracuje nad projektami, poszukuje materiałów do referatów oraz gromadzi niezbędne do lekcji informacje. Tutaj również ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania i zwiększać umiejętności pracy z komputerem.

                Ważnym aspektem funkcjonowania kafejki jest wspieranie realizacji zadań szkoły zapisanych w podstawie programowej, wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży oraz przygotowanie naszych uczniów do życia w społeczeństwie informatycznym.