Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Rok szkolny 2014/2015

Na początku czerwca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Muzeum-Zamek w Łańcucie.

27 maja 2015r. Klaudia Buszta z kl.

Wojciech Lorenc, uczeń klasy III c otrzymał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym PROCENT. Konkurs odbył się 21.05.2015 r.; zadania były bardzo trudne.

K.J.

Od listopada do marca nasza szkoła wzięła udział w szeregu działań, aby zasłużyć na certyfikat „Bezpieczna Szkoła” . W ramach konkursu „Bezpieczna Szkoła, Bezpieczny Uczeń” braliśmy udział w spotkaniach z funkcjonariuszami Policji, przedstawicielami Straży Pożarnej, którzy przypominali wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego zachowania się w szkole i poza nią. Spotkaliśmy się z Panią Kierownik GOPS w Rakszawie i usłyszeliśmy, gdzie możemy szukać pomocy w trudnych życiowych sytuacjach.

 W ramach realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Rakszawie projektu "Logika dla każdego" w naszej szkole w dniu 27.05.2015 r odbyły się przygotowane przez nauczycieli fizyki Małgorzatę Fus i Magdalenę Sroczyk oraz  uczniów klasy III A Nikogema i Michała lekcje doświadczalne z tego przedmiotu.

13 maja 2015 roku odbył się IX Gminny Konkurs Muzyczny „Do Re Mi”. Uczestnicy w poszczególnych  kategoriach prezentowali swoje uzdolnienia muzyczne. Z naszego gimnazjum zaprezentowało się czworo uczestników. Klaudia Buszta z kl. I C i Aleksandra Sierżęga z kl. I A wystąpiły w kategorii „soliści” prezentując utwory wokalne. Obie uczennice otrzymały tytuły Laureata. Ewa Kus z kl.

Uczniowie klas pierwszych w ramach  realizacji tematów dotyczących sztuki filmowej spotkali się ze starszym kolegą z klasy IIB- Tytusem Przybyło. Uczeń ten znany jest w szkole jako pasjonat tej właśnie dziedziny sztuki. Zainteresowania swoje rozwija od najmłodszych lat. Podczas lekcji  opowiadał on o procesie  tworzenia filmu- od pomysłu do realizacji. Wspominał o zmaganiach z materią techniczną a także problemach reżyserskich.

Natalia Rejman z klasy III C zdobyła wyróżnienie na etapie wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”. Jako laureatka otrzymała nagrodowe zaproszenie na warsztaty artystyczne na których będzie mogła rozwijać swoje zdolności pod okiem specjalistów. Serdecznie gratulujemy Natalii  i zapraszamy innych uczniów i uczennice naszej szkoły do udziału w konkursach plastycznych.

Strony