Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Rok szkolny 2015/2016

We wtorek 14 czerwca ,uczniowie  naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce nagrodowej w okolice Krosna. Pierwszym punktem wycieczki była Huta Szkła Artystycznego „Sabina”  w Rymanowie, gdzie zobaczyliśmy jak powstają efektowne wyroby ze szkła. Następnie udaliśmy się do Krosna, zwiedzić tamtejszą starówkę. Kolejnym ciekawym miejscem które zobaczyliśmy, był rezerwat skalny „Prządki” z okazałymi piaskowcowymi skałami, które według legendy są zaklętymi w kamień kobietami. Wycieczkę zakończyliśmy na zamku Kamieniec w Odrzykoniu zwiedzając wirtualną salę tortur i biesiadując na zamkowym dziedzińcu. Kto nie był niech żałuje…

„SUPER POLSKA” – KALEJDOSKOP NIEZWYKŁYCH MIEJSC, OSOBLIWOŚCI I ATRAKCJI

 Wyniki:

I miejsce – klasa IIb

II miejsce – klasa Ia

III miejsce – klasa IIIb

 Osoby nagrodzone za strój:

Sławomir Pado – klasa IIc

Jakub Leja – klasa IIIb

Joanna Płoszaj – klasa Ia

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

galeria

W dniu 14 marca w II Liceum Ogólnokształcące w Łańcucie odbył się III Powiatowy Konkurs Geograficzny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Katarzyna Kus, Marcin Przybyło i Adrian Waliszak.

W tegorocznej edycji konkurs obejmował szczegółowe wiadomości dotyczące europejskich krajów śródziemnomorskich. Wzięło w nim udział 12 zespołów gimnazjalnych z całego powiatu łańcuckiego.

 

10 marca 2016r odbył się II etap Konkursu „Znam lektury szkolne”, czyli walka o  tytuł „Mistrza Czytelnictwa” Publicznego Gimnazjum w Rakszawie. W etapie tym wzięli udział uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością treści  lektur obowiązujących w szkole. Etap ten polegał na wyłonieniu spośród najlepszych trójek klasowych finalistów i laureatów w kategoriach klasowych. Uczniowie w turnieju „1 z 9” odpowiadali na liczne pytania związane z treścią lektur omawianych w szkole.

20 marca 2016 po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum w uroczystym orszaku udali się z własnoręcznie wykonanymi palmami do kośioła parafialnego. W tym roku dołączylismy do korowodu organizowanego przez GOKiC w Rakszawie. Ksiądz probosz poświęcił wszystkie palmy. Po Mszy Św. wszyscy udali sie pod arkady Domu Parafialnego gdzie roztrzygniety został konkurs na najpiekniejszą palmę

Uczniowie klas 3 b i 2 a otrzymali wyróżnienia.

W dniu 18 marca roztrzygnięty został konkurs na Palmę Wielkanocną 

I miejsce klasa 2a i 3c

II miejsce klasa 2b

III miejsce klasa 1a, 3a, 3b

wszystkim serdecznie gratulujemy

III miejsce Klaudii Buszty z klasy II c

w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Poetyckie poszukiwania” 

Konkurs „Poetyckie poszukiwania” został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Instytut Prymasowski z Warszawy, aby uczcić 1050 rocznicę chrztu Polski. Przedmiotem zmagań konkursowych była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach opiewają losy polskiego narodu, państwa i Kościoła; mówią o tym, kiedy i jak narodziło się państwo polskie, jak potoczyły się jego dzieje na przestrzeni wieków.

„SUPER POLSKA” – KALEJDOSKOP NIEZWYKŁYCH MIEJSC, OSOBLIWOŚCI I ATRAKCJI

Strony