Get Adobe Flash player

Jesteś tutaj

Strona główna

Turystyka i Rekreacja

W dniu 21 marca 2018r. w hali zespołu szkół w Żołyni odbył się Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkół w Żołyni. W zawodach udział wzięły 4 zespoły.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce – Zespół Szkół w Żołyni – reprezentacja Liceum

II miejsce - Zespół Szkół w Żołyni – reprezentacja Gimnazjum

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Rakszawie

IV miejsce – Zespół Szkół w Giedlarowej

W dniu 27.02.2018r. w hali sportowej Zespołu Szkół Tekstylno- Gospodarczych w Rakszawie odbył się turniej w piłkę siatkową chłopców z udziałem dwóch drużyn: ze Szkoły Podstawowej nr 1 i naszego gimnazjum. Zwycięsko z tego turnieju wyszła drużyna z Gimnazjum, co dało jej awans do Finału Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej

w Piłce Siatkowej Chłopców.

W dniu 27.02.2018r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Żołyni odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawodniczki z naszego gimnazjum   zajęły IV miejsce.

W dniu 23.02.208r. w hali sportowej Zespołu Szkół Tekstylno- Gospodarczych odbył się Finał Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach udział wzięły 3 zespoły sportowez naszej gminy: ze Szkoły Podstawowej nr 1 , Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Publicznego Gimnazjum .

Wyniki rywalizacji :

W dniu 27 kwietnia 2017 roku nasze  gimnazjum gościło pana Grzegorza Chachurę z grupy „trzask.pl”. Stało się już tradycją, że nasz ulubiony podróżnik uświetnia Tydzień Nauk Ścisłych. Tegoroczne spotkanie przeniosło nas do niesamowitej Amazonii, gdzie mogliśmy:

 

27 kwietnia w naszej szkole odbędzie się spotkanie z podróżnikiem z grupy „trzask.pl” panem Grzegorzem Chachurą. Tym razem przeniesiemy się do dalekiej Amazonii.

Wstęp 5 zł.  Wpłaty od klas przyjmuje pani Dorota Jakubowicz.

 

W piątek 22 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy w tym sezonie uczestniczyli w wyjeździe na narty do Puław Górnych w ramach akcji „Narty Dzieciom”.  Ideą programu, w którym kolejny rok uczestniczy nasza szkoła jest wspieranie zimowej aktywności ruchowej poprzez popularyzację narciarstwa zjazdowego wśród dzieci i młodzieży. Z pewnością udało się to zrobić, bo wszyscy uczestnicy wyjazdu zadeklarowali się już na następny termin. Organizator w przystępnej cenie zapewnił nie tylko całodzienny karnet na wyciągi narciarskie ośrodka, ale także wypożyczenie pełnego kompletu narciarskiego tj. narty i buty narciarskie poza tym posiłek w postaci ciepłej zapiekanki i słodkiej herbaty a także naukę z instruktorami. Dzięki nabytym umiejętnościom nawet początkującym udało się zjechać z najwyższego szczytu.Pogoda dopisywała, mróz nie odstępował, co nikomu nie przeszkadzało.  Zabawy było mnóstwo, choć po południu zaczął padać drobny śnieg, co nieco przeszkadzało w szusowaniu osobom, które nie zabrały ze sobą gogli.  Zamieć na szczęście nie trwała długo. Podsumowując warto wybrać się na taki wyjazd, bo przygoda jaką przeżyjecie szusując, czy też przewracając się na nartach, będzie niezapomniana!

Paulina Świątoniowska z 3b

Strony